Doğru Mamayı Nasıl Seçersiniz?

yazar engin 14/02/2018 0 Yorumlar Evcil Hayvanlar Hakkında,

Doğru Mamayı Nasıl Seçersiniz?

 

  • Hayvanların beslenmesiyle ilgili bilmeniz gereken en önemli şey; evcil hayvanınızı, marketlerde satılan mamalarla beslememeniz gerektiğidir. Bu mamaların ucuz olduğu, bir gerçektir; ancak, bu mamalar, uzun vadede, küçük dostunuzda kalıcı rahatsızlıklara neden olabilir. Bu nedenle, veterinerlerde ya da pet shop'larda satılan, doğal ve sağlıklı içeriğe sahip mamaları tercih edin. Zira mamaya ödemediğiniz para daha sonrasında veteriner masrafı olarak karşınıza çıkabilir, ve dostunuzun sağlığını tehlikeye sokabilir.
  • Hayvanların, ete ihtiyacı olduğu bir gerçektir. Bu nedenle, hayvansal protein içeren mamaları tercih edin. Tavuk, kuzu, balık, yumurta içeren mamalar; hem besleyici hem de lezzetlidir. Mama seçiminiz konusunda içeriğindeki etin türü ve et oranına dikkat etmenizde de fayda var.
  • Mamayı, kafanıza göre, gelişigüzel vermeyin. Ölçü konusunda ambalajın üzerindeki bilgileri değerlendirebileceğiniz gibi, veterinerinizin görüşünü de alabilirsiniz. Dostunuzun obez veya çok zayıf olması can sıkıcı olacaktır.
  • Hayvanınızın özel bir sağlık durumu varsa; bu, mama tercihinizi de etkileyecektir. Bu durumda, veteriner yönlendirmesine ihtiyacınız olabilir.

Yorum Yap