Labrador Retriever Özellikleri

14/06/2018 1 Yorumlar Evcil Hayvanlar Hakkında,

LABRADOR RETRİEVER

                

 

Labradorlar eskiden Kanada’da soğuk sularda balıkçıların ağlarını çekmelerine yardım etmek için eğitilirlerdi. Eğitim konusunda ne kadar açık ve ne kadar zeki olduklarını tartışmaya gerek yok.

Sabırlı, sadık ve oldukça zeki bir köpek türüdür. İtaat etmeyi sever, çok hareketli ve suya girmeye ve suda oynamaya bayılırlar. Çocuklara ve bebeklere karşı çok sevecendirler. İnsan içinde oldukça sosyallerdir ve aile hissine ihtiyaç duyarlar. Bekçi köpeği olabilecek kapasitede ancak koruma köpeği olacak seviyede değillerdir. Boyunları çok kalın ve güçlü olduğundan tasmayı çekmeden yürümeyi öğrenmelidirler.

Golden Retriever’e göre baskıcı ve bağımsızdırlar. Avcı ve izci köpeği olarak bilinen Labrador cinsi polis köpeği olmaya da oldukça uygundur.

Labradorlar evde beslenmeye uygundurlar ancak enerjilerini boşaltmaları uzun yürüyüşlerle gerçekleşir, uzun süre evde yalnız kaldıklarında sıkılgan tavır gösterirler. Çok fazla tüy problemi yaratmayan bu cins öğrenme konusunda şaşırtacak derecede başarılıdırlar 5-10 tekrardan sonra gözle görülecek bir öğrenme gerçekleştiriyorlar.

Görme engellilere yardımcı ve rehberlik konusunda 1. Sırada gelen Labrador Retriever bu konuda da çok başarılıdırlar.

Ortalama yaşam süresi 10-14 yıldır bu süre bakım ve yaşam kalitesine göre değişiklik gösterir.

 

Erkeklerde ağırlık 25-32 kg civarında

Dişilerde ağırlık 23-30 kg civarında.

 

Labrador sahiplenmek isteyen arkadaşlar barınaklarda bu cinste bir sürü can bulunmaktadır, onun kişiliği ve karakteri sizin ona gösterdiğiniz bakım ve ilgi ile şekillenecek ve sahibi olan sizlere benzeyecektir. Para vererek CAN satın almak yerine barınaklardan sahiplenmenizi tavsiye ederiz.

1 Yorumlar

simla serdaroğlu gazazoğlu:
19/10/2019, 09:44:14 PM
Yanıtla

izmir urla da yaşıyorum labrador ve ya beagle sahiplenmek istiyorum . yardımcı olur musunuz

Huriye Özdemir:
19/11/2019, 12:01:00 PM

Bende labrador retriver 2-3 aylık yavru var. Kendi kopeklerimi gezdirirken sokakta buldum, bakıyoruz. Ilgilenirseniz sahiplendirebiliriz.

Yorum Yap