Koca dünyamıza sığdıramadığımız Melekten: BİTTİ!

17/06/2018 0 Yorumlar Evcil Hayvanlar Hakkında,

Bakışlar önde kulaklar düşük ben geldim der.

Daha yeni gittin ne çabuk döndün der gür ve güçlü bir ses..

Hafifçe gözler yukarı bakar, tam sözlerine başlayacakken annesinin ağlayarak ona bakmakta olduğunu görmüştür.

Aydınlanır o sararmış yüzü mutluluktan mutluluk kaplamıştır içini. Anne annem neredeydin uyandığımda neden yanımda yoktun?

Acıkmıştım sen uyurken karnımı doyurup hemen dönecektim. Yemeği bulmam öyle çabuk olmadı. Bir çöp kutusunun yanında buldum yiyeceği. Bir kaç lokma almıştım ki hızla bir araç üzerimden geçti. Kendime geldiğimde ölmüş bu diyen görevliler beni çöp aracına atmak üzereydiler. Ölmediğimi haykırdım kaçmaya çalıştım ya da öyle yapabilmeyi çok istedim olmadı. Çöp aracının presi beni iyice çöplerin arasına sıkıştırmasını hatırlıyorum en son.

Ağlıyordum artık hıçkıra hıçkıra. Sığamamış mıydık o koca dünyaya.  Ağlama çocuk anlat dedi o gür ses anlat.

Uyandığımda annem yoktu biraz acıkmıştım çok da oynamak istiyordum merak ediyordum her şeyi tanımak bilmek istiyordum karşıma çıkanları.

Kiminin paçasından kiminin eteğinden çekiştirdim oynayalım diye oynamadılar. Bana doğru gelen biri vardı işte dedim benimle oynamak istiyor. Önüne gittim havlayıp geri kaçıyordum beni kovalasın.

Ben kaçtım o kovaladı ben kaçtım o kovaladı çok eğlenceliydi. Çok mutluydum artık yorulmuştum beni yakalamasına izin verdim. Ensemden tutup kaldırırken beni göz hizasına yükseldiğimde gözlerini gördüm. Gözlerinde sevgi yoktu korkmuştum kaçmak istiyordum bırak beni lütfen bırakkkk. Bırakmadı karanlık bir bagaja atıp üstümü kapadı.

Kapak açıldığında neredeydim bilmiyorum.  Bıraktı beni git dedi. Nereye gidecektim annem neredeydi? bırakma beni geri götür. Bir tekme yedim lütfen beni aldığın yere götür söz oynamıycam seninle derken bir tekme daha dinlemedi beni gitti.

Koca bir alanda bir başıma kalmıştım hava kararmaya başlamıştı hem çok açtım hem çok korkuyordum hem de annemi çok özlemiştim. Anne diye ağlayıp ona sesimi duyurmaya çabalıyordum.

Neden diye yükseldi o heybetli ses yeniden yine korkmuştum ama öfkemde bir o kadar büyümüştü.

Artık ne neden derken bakışlarım yerden kalktı kulaklarım dikleşti.

Ses heybetli ancak gözler şefkat doluydu. Annem ağlıyordu.  Anne dedim Anne. Anneme koşup sarılacaktım ne neden niçin, niyelerin hiçbir önemi yoktu hepsi geride kalmıştı benim için. Annemin canımın kollarına koşmak üzereyken dur dedi dur anlat daha bitmedi.

Tüylerim diken dikendi gözlerim gözlerindeydi ne bitmedi bitmemiş miydi? o karanlık koca boş alandan ağlayarak anneme dönmeye çalışıyordum. Bağırıyordum anne anneee çok açtım yağmurda vardı ıslanmıştım  kah yürüyor kah koşuyordum yorgundum çok yorgundum Hava serinlemiş üstelik iyice karanlık basmıştı.. kollarım patilerim birer birer mi yoksa hepsi aynı anda mı ayrılmışlardı bedenimden bilmiyorum  çok canım  yanıyordu hem de çok. Annem bir sarılsam sana bir koklasan beni diner mi acılarım biter mi her şey.

Artık korkmuyordum koşarken anneme Bitti dedim koklaşıp öpüşürken annemle artık her şey BİTTİ.

Yorum Yap