Çorlu Canları Nakil Etkinliği Duyurusu

yazar engin 09/09/2018 0 Yorumlar Genel,

BASINA ve KAMUOYUNA DUYURU

 

 

Değerli hayvansever dostlarımız;

 

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde "av sahası" olarak tespit ve ilan edilen alanda bulunan sokak hayvanlarının can güvenliği tehlike altına girmiş olduğundan saha sınırı içinde kalan ve gönüllülerce bakımı yapılan yaklaşık 150 sokak köpeğinin nakline karar verilmiştir.

 

Yapılan görüşmeler ve girişimler sonucu mutabakat sağlanmış ve Ergene Belediyesine ait 14 dönümlük arazi düzenlemeleri yapılarak gönüllülerin kullanımına tahsis edilmiştir. 16/09/2018 Pazar günü gönüllülerin katılımına açık olarak gerçekleştirilecek olan organizasyon ile bölgedeki sokak hayvanları ve bunlara ait kulübe ve barınma ve besleme odakları tespit edilen alana nakil edilecektir.

 

Gerçekleştirilecek olan tahliye ve nakil etkinliği ile aynı gün anılan sahadaki canlarımız yeni yaşam alanlarına tarafımızca yerleştirilecek ve takiben besleme çalışması gerçekleştirilecektir.

Etkinlik gönüllülerin katılımına açık olup; etkinliğe katılmak isteyenler için İstanbul Beşiktaş ve Silivri ilçelerinden ücretsiz servis kaldırılacaktır. 


(İstanbul içinden katılım sağlamak isteyenlerin Mucize Patiler Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği'nden İlker Görgün ile, Silivri ve çevresinden katılım sağlamak isteyenlerin Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği ile irtibata geçmeleri rica olunur)

 

Organizasyon tüm kişi ve kurumlara açıktır.

 

Güvenli bölgeye taşıma çalışmalarında kullanılmak üzere yaş mama ihtiyacı bulunduğundan gönüllülerin köpek yaş maması temin edebilirseler yanlarında getirmeleri rica olunur.

 

Etkinliğe katılamayacak olan ancak destek vermek isteyenler aşağıdaki linkten Evcilpazar.com tarafından etkinliğe özel açılan kampanyalı yaş mamayı satın alarak yardımcı olabilirler. 


https://www.evcilpazar.com/…/p,14448,%C3%A7orlu-canlar%C4%B…

 

NOT: Ergene Belediyesi tarafından ihtiyaç oranında kuru mama temin edildiğinden kuru mama ihtiyacı bulunmamaktadır.

Basına, üyelerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur...

 

Katılımcılar:
DOHAS - Doğa ve Hayvanseverler Derneği
HAYKURDER - Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği
SİHAYDER - Silivri Hayvan Hakları Derneği
Mucize Patiler Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği
Evcilpazar.com
Ak Parti Beşiktaş Gençlik Kolları Başkanlığı
Ak Parti Silivri İlçe Başkanlığı
Çorlu Hayvan Gönüllüleri
İstanbul Hayvan Gönüllüleri

Yorum Yap